Birdy Birdy blink

Drugačnost nas bogati

V preteklem šolskem letu smo se v našem vrtcu odločili, da bomo sledili rdeči niti Drugačnost nas bogati. Ugotavljamo namreč, da je v družbi vse preveč nestrpnosti do drugačnosti, zato smo vzgojiteljice Vrtca Rižana želele našim otrokom približati ljudi, ki v naših očeh niso ravno taki, kot večina izmed nas. V tednu otroka smo medse povabili mamico naših treh otrok, ki je muslimanske vere in je temu primerno tudi oblečena; zakrite ima vse dele telesa razen rok in obraza. Predstavila nam je navade, kulturo in tradicijo njihovega naroda. Otroke je najbolj očarala s pravljico, ki jo je pripovedovala v bosanskem jeziku. Namenoma jim nismo povedale naslova pravljice, in ko smo jih vprašale, katera je bila, so otroci v en glas vzkliknili: "Rdeča kapica!" ...

Avtor: Melita Mittendorfer

Letnik: 2017, št. 6

Rubrika: O tem in onem iz naših vrtcev

Original vzg 6 nov dec naslovnica